Chybějící manuál k iPhone - iphone.rovnou.cz

Find my iPhone - jak najít ztracený iPhone

Co nejrychleji přes prohlížeč. Takto lze najít svůj iPhone i na Windows nebo na Androidu.

1. v prohlížeči jděte na iCloud.com

(Pokud na iCloud.com jdete z jiného iPhone (ne z počítače), je možné, že uvidíte rozcestník, který vás směruje do aplikace Find My iPhone. Postup je ale velmi podobný.)

2. přihlaste se přes Apple ID

Zadejte Apple ID majitele hledaného telefonu. Většinou je to emailová adresa.

Zadejte heslo k účtu Apple ID.

Odešlete klávesou Enter nebo tou divnou šipkou v kroužku za heslem. Objeví se vnitřek iCloudu s aplikacemi.

(Pokud nevíte, jaké je Apple ID, je to většinou emailová adresa, která se zadávala při nastavování nového telefonu. Pokud majitel ke svému Apple ID nezná heslo, může si na stránce https://appleid.apple.com/cz/ heslo resetovat.)

3. klikněte na aplikaci Najít iPhone

Nebojte se názvu Najít iPhone. (Anglicky Find My iPhone). Hledá to i tablety a jiná applí zařízení.


Ikontka Find my iPhone (česky Najít iPhone) ještě jednou pro pořádek. Nemůžete-li ji najít, zkuste adresu https://www.icloud.com/#find

4. objeví se mapa a na ní tečky

Různé tečky představují moje jednotlivá zařízení. Dá se na ně kliknout, objeví se jejich popis. Důležitá je ikonka i v kroužku.

Mapa se dá přiblížit pluskem vlevo nahoře.

iCloud si pamatuje poslední výskyt zařízení. Zelená tečka znamená, že zařízení je on-line. Šedivá tečka znamená, že zařízení on-line není. I kdyby se telefon vybil nebo odjel do metra, bude tečka na posledním známém místě. Zařízení zmizí z mapy jen tehdy, když má vypnutou GPSku (aneb "služby určování polohy", anglicky "location services").

Pokud se žádné tečky neobjeví, nebo se neobjeví hledané zařízení, ještě klikněte nahoře na Všechna zařízení. Tam se může schovávat zařízení, které má vypnutou GPSku. I u něj, pokud je on-line, lze provést akce zmíněné níže. Podobně vypadá situace, kdy je Find My Iphone vypnuté v nastavení telefonu -- pak se jeví jako off-line a bez polohy. V takovém případě nic nepomůže.

Nejhorší je situace, když iCloud nezná polohu žádného zařízení asociované s Apple ID, na které jste zrovna přihlášeni. (Je nutné se přihlásit na Apple ID, které patří majiteli telefonu.)

v jakých stavech může být zařízení, jak to vypadá a co dělat
  telefon je online GPS zapnuto find my iPhone zapnuto akce
zelená tečka ano ano ano všechny akce
šedá tečka ne ano ano není jisté, kde je nyní, ale ví se, kde byl naposled. Akce se projeví, jakmile bude on-line
bez tečky, ale v menu "Všechna zařízení" zeleně ano ne ano neví se, kde byl, ale jde dělat všechny akce
bez tečky, ale v menu "Všechna zařízení" šedivě jako off-line ne ne ano neví se, kde byl. Akce se projeví, jakmile bude on-line.
- - ne Akci je možno zadat, ale podle mých pozorování se neprojeví.

5. klikněte na íčko v kroužku a zvolte akci

Přehrát zvuk skutečně na telefonu přehraje zvuk. Používám to, když chci najít iPad někde doma (narozdíl od telefonu se nedá prozvonit normálním telefonem). Zvuk se přehraje, i když je telefon v tichém módu. Po přehrání zvuku přijde mail, že se přehrál zvuk. To se hodí v případě, že jste zvuk neslyšeli a chcete se ujistit, že zvuk skutečně zněl.

Režim ztráty má spoustu možností. Můžete:

Zamčený telefon se dá po nálezu odemknout pomocí Apple ID a hesla.

Smazat iPhone je možnost, kterou volí ten, kdo se bojí o svá data. Fotky, kontakty, maily, uložená hesla atd. se tímto z telefonu smažou. Telefon zůstane zamčený a s uvedeným hlášením (viz režim ztráty), ale převede se do továrního nastavení. Nadále jej již nepůjde na mapě zobrazit a fyzický majitel (třeba zloděj) s ním bude moc dělat cokoliv, včetně přihlášení na sebe. Máte-li zálohu iPhone (možná o tom ani nevíte - může být v iCloudu nebo v iTunes), můžete ji po obdržení telefonu použít na obnovení telefonu.

U déle nedostupných zařízení se objeví nápis Předchozí poloha a přibude volba Oznámit mi nalezení. Po jejím zaškrtnutí to bude sledovat, jestli se někde telefon objeví on-line. Pokud ano, zašle ihned email (na adresu z Apple ID) o tom, že telefon žije a kde přesně včetně adresy.

Konec návodu, jak najít svůj iPhone.

Find My Iphone jako aplikace nebo program

Na iPhone a jiných zařízeních se dá Find My Iphone najít jako aplikace. Česky se jmenuje Najít iPhone. Je v Apple telefonech předinstalovaná (dříve nebyla, musela se stahovat z App Store, ale teď už je všude). Funguje velmi podobně jako návod popsaný výše. Je to praktická věc, když jsem někde v terénu a někdo jiný potřebuje najít iPhone.

Důležitý krok je logování: je nutné přihlásit se přes Apple ID toho, kdo telefon hledá. Ne toho, kdo telefon vlastní.

Aplikace na Windows, která také umí najít iPhone, se jmenuje iCloud. Přijde mi ale zbytečná, protože iCloud lze obsluhovat přes prohlížeč.

Blokace telefonu přes policii a operátora

Najděte si buďto záručák, nebo krabičku a doklad o koupi. Každopádně na nějakém z těch dokladů musí být uvedeno IMEI telefonu. Přineste to i se svou občankou na policii. Policie by měla do 24 hodin zaručit, že telefon bude blokovaný na území ČR.

Ztracenou SIMku nahlašte operátorovi, mělo by stačit telefonní číslo. Nevím, jak to operátor ověří, ale měl by zabránit tomu, aby zloděj přes telefon využíval například placené SMSky.

Jak vypnout Find My iPhone

Návod, jak vypnout Find My iPhone, jsem přesunul na samostatnou stránku. Je to potřeba například při posílání telefonu do servisu.

Napsáno 10.11.2015

Píše Yuhů, 2013 - 2022, janovsky@gmail.com nebo info@rovnou.cz

Hlavní stránka - Typy iPhonů - Nastavování nového - Apple ID - Kontakty z Gmailu - MP3 do iPhone - Flash - Jak najít iPhone - Vypnutí Find My iPhone - Vyzvánění - Položit hovor - Nej aplikace - Předinstalované aplikace - iTunes - Nastavení emailu