Chybějící manuál k iPhone - iphone.rovnou.cz

Jak dostat do iPhone audioknihu z MP3

Předpokládám, že máte audioknihu ve formátu MP3. Osobně do iPhone neumím dostat audioknihu jiných formátů (čímž neříkám, že to nejde).

Konverze MP3 na audioknihu v iTunes

Najděte si v iTunes v knihovně hudby mp3ku, kterou chcete převést na audioknihu. Potom pravé tlačítko myši a Informace (v angličtině Get Info). Na kartě Volby (Options) hledejte položku Druh média (Media Kind). Změňte ji na hodnotu Audiokniha (Audiobook). Případně zaškrtejte další možnosti. (Jestliže chcete konvertovat víc stop, označte je klikáním s přidrženou klávesou Ctrl a teprve potom dejte pravé tlačítko > Informace.) Tím se zvukovým stopám změní ID3 tagy, takže je iTunes budou nadále považovát za audioknihy.

Potom je potřeba říct, že se audioknihy mají synchronizovat do iPhonu (iPodu, iPadu). V iTunes se vybere zařízení (buďto vpravo v horní liště, nebo Ctrl+S zobrazí levý sloupec, ve kterém jsou připojená zařízení). Po kliknutí na zařízení se v horní liště objeví nová položka Knihy. Ta zahrnuje jak opravdové e-knihy, tak audioknihy. Audioknihy jsou dole, stačí rolovat. Pokud máte audioknihy uspořádány v iTunes v seznamech stop (v playlistech), stačí zatrhnout patřičné seznamy. Nebo se dá vybrat, které audioknihy budou synchronizovány.

Nahrávání mp3 do iTunes

Jak dostávám svoje MP3ky do iTunes do seznamů stop, popisuji v článku jak dostat MP3 do iPhone. Takže tady to opakovat nebudu.

Přehrávání audioknih v iPhonu

Dříve se normálně se přehrávaly v aplikaci Hudba (ikonka s notou, anglicky Music). Od srpna 2015 se audioknihy přesunuly do aplikace iBooks (v češtině taky iBooks).


Takhle to vypadalo do srpna 2015.

V iBooks se lze k audioknihám dostat kliknutím nahoře na Všechny knihy. Objeví se nabídka Vše, Knihy, Audioknihy a PDF. Zvolí se Audioknihy. Hroznej wopruz.

Pro mě je přehrávání MP3 jako audioknihy oproti normální písničce výhodné v tom, že mám k dispozici tlačítka pro posun o 15 sekund. Také se dá poslouchat zrychleně (rozhlasové pořady běžně poslouchám na 1,5 násobek rychlosti).

Píše Yuhů, 2013 - 2019, janovsky@gmail.com nebo info@rovnou.cz

Hlavní stránka - Typy iPhonů - Nastavování nového - Apple ID - Kontakty z Gmailu - MP3 do iPhone - Flash - Jak najít iPhone - Vypnutí Find My iPhone - Vyzvánění - Položit hovor - Nej aplikace - Předinstalované aplikace - iTunes - Nastavení emailu