Chybějící manuál k iPhone - iphone.rovnou.cz

Program iTunes

iTunes je program běžící na počítači. Windows i Mac. Používá se pro komunikaci iPhone s počítačem.

Instalace iTunes na počítači

Instalačky iTunes se dají stáhnout z webu, nejlépe asi z apple.com www.apple.com/cz/itunes/download/. Stáhnout instalačky, nainstalovat, restartovat.

 
Obvyklá ikona programu iTunes na Windows.

Proč používat iTunes pro komunikaci s iPhone

Žádný jiný program na většinu věcí použít nejde. Apple, výrobce iPhone, to tak chce. Proto iTunes zůstává hlavním synchronizačním nástrojem mezi počítačem a iPhonem. Totéž platí pro iPad.

Jakkoli má program iTunes hodně divných vlastností (a to platí hlavně pro iTunes na Windows), je téměř nutné iTunes používat, protože mnoho věcí bez iTunes udělat prostě nejde. Například:

Použití iTunes pro správu iPhone a iPadu

 Má 3 hlavní funkce:

  1. Dříve byl program iTunes zejména přehrávač hudby.
  2. pak z něj udělali hlavní synchronizační software mezi počítačem a iPhonem
  3. a v poslední době se chová hlavně jako on-line obchod na filmy a hudbu

Mně zajímá nejvíc ta synchronizační funkce. Ale kromě toho umí i zajímavé další věci:

Jak připojit iPhone k iTunes

Iphone se připojujek k počítači kabelem přes USB. Minimálně poprvé je kabel potřeba. Kabel se používá USB - lightning nebo ten starší typ pro iPhone 3 a 4.

Kdo napříště pro synchronizaci nechce kabel používat, může si nastavit synchronizaci přes wifi. Musí se to ale nastavit ve chvíli, kdy je mobil (nebo tablet) připojen kabelem. V horním menu se vybere ikona zařízení a v levém menu Souhrn. Potom v hlavní části jsou Volby a v nich položka "Synchronizovat s tímto iPhonem přes Wi-Fi". Pokud ji zatrhnete, budete mít napříště v horním menu ikonku iPhone i tehdy, když nebude připojený kabelem. Může tedy přes iTunes pracovat s iPhonem bez kabelu. Musí být ale na stejné wifi síti. Také je třeba počítat s tím, že synchronizace přes wifi dokáže být výrazně pomalejší.

iTunes na telefonu iPhone

Aplikace iTunes Store není plnohodnotá iTunes. Dají se přes ní dělat jenom nákupy, což je ze všech funkcí iTunes na počítači to nejméně zajímavé.

Pokud se v nějakém návodu pro iPhone píše, že je potřeba pustit iTunes, vždy se tím myslí iTunes na počítači (Windows nebo Mac).

Píše Yuhů, 2013 - 2022, janovsky@gmail.com nebo info@rovnou.cz

Hlavní stránka - Typy iPhonů - Nastavování nového - Apple ID - Kontakty z Gmailu - MP3 do iPhone - Flash - Jak najít iPhone - Vypnutí Find My iPhone - Vyzvánění - Položit hovor - Nej aplikace - Předinstalované aplikace - iTunes - Nastavení emailu