Chybějící manuál k iPhone - iphone.rovnou.cz

Často kladené dotazy k operačnímu systému iOS 7

iOS 7 je operační systém iPhonů a iPadů s číslem 7, vydaný v září 2013. iOS 6 je předchozí operační systém.

Jak vrátit na iPhone iOS 6 po instalaci iOS 7?

Nejde to.

Na webu se potulují anglické návody z léta 2013, které umožňovaly downgrade z ios 7 na ios 6 (např. zde), ale nefungují mi.

Jde to údajně jenom pro iPhone 4. Mělo by stačit obnovit ze zálohy. Zálohu je možné vytvořit v notebooku nebo stolním počítači v programu iTunes, ale musí se to udělat před upgradem na ios 7. Apple odmítá k tomuto downgradu poskytnout podporu.

Pro jiná zařízení (od iPhone 4S výš) teoreticky lze počkat, než se někomu podaří vytvořit nějaký jailbreak. Ale asi nebude stabilní, takže pokud někdo není spokojen s iOS 7, má smůlu.

Je iOS 7 rychlejší než iOS 6?

Ne, iOS 7 je mírně pomalejší. Na iPhone 5 to není moc znát, na iPhone 4 už trochu jo.

Vyplatí se tedy na iOS 7 upgradovat?

Asi je to jedno, všichni tam jednou musíme. Některé nové funkce iOS 7 jsou fak pěkné a leccos je jenom věc zvyku. Psychedelické rozhraní iOS 7 a jeho vyblité barvy jsou prostě móda. Mohlo by to časem přejít, až se UX inženýrům v Apple současné rozhraní zase okouká.

Jak vypnout pohyb ikon a aplikací při zapnutí a vypnutí aplikace?

Nejde to.

Bolí z toho oči a ztrácí se tím půl sekundy, že? Já vím. Zvykněte si.

Jak vypnout Oznamovací centrum?

Nejde to.

Šedivé Oznamovací centrum se objevuje při tažení prstem přes horní okraj displeje dolů. Objevuje se v každé aplikaci. Lze nastavit, co na oznamovacím centru bude (Nastavení > Oznamovací centrum), ale nedá se zabránit tomu, aby se zobrazovalo. Kromě toho tam vždy zůstane dnešní datum. Ani v iOS 6 to nešlo vypnout.

Jak vypnout Ovládací centrum?

Nejde to.

Ovládací centrum se objevuje při tažení prstem před spodní okraj displeje nahoru. Nelze zabránit tomu, aby se objevovalo, ale dá se vypnout na zamčené ploše a v aplikacích. Dělá se to v Nastavení > Ovládací centrum a vypnout Přístup na uzamčené obrazovce a Přístup v aplikacích.

Jak zabít aplikaci v iOS 7

Dvojklik na spodní tlačítko Domů. Objeví se přehled naposledy spuštěných aplikací. Tažením nahoru se chybující aplikace dá zabít. (V iOS 6 se to dělalo dvojklikem na Domů, podržením prstu na ikonce a křížkem.)

Jak používat Airdrop v iPhone 4S

Nejde to. Airdrop lze používat až od verze iPhone 5 a iPad 4.

Airdrop je způsob, jak sdílet data pro další fyzicky blízká zařízení, typicky iPhony kamarádů.

Kam v Safari zmizelo políčko pro vyhledávání?

Sloučilo se s políčkem pro zadávání adresy. Je to jako v prohlížeči Chrome, jedno políčko je jak na hledání, tak na zadávání adresy.

Kam po upgradu na iOS 7 zmizely koupené aplikace?

Pár hodin jim trvá, než se objeví. Nevím, na čem je to závislé. Stejně tak mi na nějaký čas zmizely poznámky a uložená hesla wifin.

Změnilo se mi vyzvánění. Jak obnovit to staré?

Nastavení > Zvuk > Vyzvánění > Klasický > Marimba.

Marimba bylo nejčastější staré vyzvánění. Kdo měl jiné, ať si dá jiné.

Jak odstranit PIN?

Nastavení > Obecné > Kódový zámek > Vypnout kódový zámek. Pro vypnutí tohohle PINu je potřeba ještě jednou ten PIN zadat. To dá smysl, jinak by to mohl vypnout kdokoli, kdo to náhodou odemknul.

Co je na iOS 7 hezké?

Já oceňuji zejména:

Na co dát v iOS 7 pozor?

Aktualizace aplikací na pozadí vybíjí baterku a může žrát mobilní data. Nastavení > Obecné > Aktualizace aplikací na pozadí > vypnout.

Jak resetovat iPhone s iOS 7, když zamrzne?

Je potřeba zároveň podržet tlačítko Napájení a tlačíto Domů a držet je tak asi 20 sekund. Potom se iPhone natvrdo restartne. Je potřeba to zkusit vícekrát, protože se někdy jednak fotí obrazovka nebo se spouští úplně blbá Siri.

Píše Yuhů, 2013 - 2019, janovsky@gmail.com nebo info@rovnou.cz

Hlavní stránka - Typy iPhonů - Nastavování nového - Apple ID - Kontakty z Gmailu - MP3 do iPhone - Flash - Jak najít iPhone - Vypnutí Find My iPhone - Vyzvánění - Položit hovor - Nej aplikace - Předinstalované aplikace - iTunes - Nastavení emailu