Chybějící manuál k iPhone - iphone.rovnou.cz

Slovníček pojmů ze světa Apple

AppleId
Přihlašovací jméno a heslo do vesmíru firmy Apple. AppleId identifikuje uživatele. Jedním AppleId je možno hlásit se do více zařízení (například já používám stejné AppleId do iPhonu i do iPadu). AppleId se dá založit při nastavování nového iPhone, nebo na webu appleid.apple.com.
Appka
Appka je program. Například hudba, prohlížeč, hra. Appka je anglicky app a znamená to aplikace. Některé appky jsou v iPhone už hned, jak je nový (ty jsou od firmy Apple), jiné se dají do telefonu dostat přes program AppStore. Některé jsou zadarmo, za jiné se může platit.
AppStore
AppStore je sklad aplikací. Zároveň je to aplikace. Touto aplikací se dají nové appky vyhledávat a instalovat. Na instalaci appek je potřeba znát svoje AppleId.
FaceTime
Způsob bezplatného telefonování z jednoho iPhone na jiný iPhone, prosazovaný Applem. Funguje přes internet a bez wifiny v českých podmínkách nedává smysl (platí se obvykle za data). Takový applí Skype.
iMessage
Bezplatné zprávy z jednoho iPhone na jiný iPhone. Oba iPhony musejí být pro posílání iMessage nastaveny. Pak se iMessage posílají normálně z aplikace Zprávy, tedy jako normální esemesky. Pokud má příjemce správně nastavený iPhone (nebo jiné vhodné applí zařízení), zpráva má namísto normálního zeleného pozadí pozadí modré. Pak se posílá přes internet a je zadarmo. Je nutné připojení k internetu.
iPod
MP3kový přehrávač od firmy Apple. V jistém smyslu předchůdce iPhone.
iPad
Tablet, v mnoha ohledech (zejména funkcí) velmi podobný iPhonu. Je větší a dá se s ním promrhat spousta času.
iTunes
Příšerný program běžící na počítači (Mac, Windows), který používám jenom k tomu, abych na iPhone dostal svoje mp3ky. Dříve se dal používat jako přehrávač, což nyní lze taky, ale už to není pohodlné.

Píše Yuhů, 2013 - 2022, janovsky@gmail.com nebo info@rovnou.cz

Hlavní stránka - Typy iPhonů - Nastavování nového - Apple ID - Kontakty z Gmailu - MP3 do iPhone - Flash - Jak najít iPhone - Vypnutí Find My iPhone - Vyzvánění - Položit hovor - Nej aplikace - Předinstalované aplikace - iTunes - Nastavení emailu